Na stronie :
Archiwa
Kalendarz
Sierpień 2016
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Odwiedziło nas
Darmowy licznik odwiedzin

XXII Wesele Wesel – Myczkowce 2016

Plakat XXII Wesela Wesel ver2Małżeństwa i rodziny z całej Polski u stóp

Królowej Matki Pięknej Miłości.

 

W dniach od 18 do 21 sierpnia w Ośrodku Caritas Myczkowce odbyło się XXII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe „Wesele Wesel”. Spotkanie to miało charakter przede wszystkim formacyjny. Nie zabrakło rozrywki, spacerów, wypoczynku. W pierwszy dzień celebrował Eucharystię ks. biskup Tadeusz Bronakowski – przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Bezpośrednio po Mszy św. odbył się koncert zespołu Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej, a po nim wieczór integracyjny na którym poznawaliśmy się nawzajem.

W kolejnym dniu program był bardzo obfity i interesujący. Odbyły się konferencje formacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Uczestnicy wysłuchali konferencji: Ryszarda Chudy – prezesa Stowarzyszenia Animatorów Trzeźwości w Przemyślu „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich – działalność trzeźwościowa w archidiecezji przemyskiej” i dr hab. Zofii Włodarczyk „Idea ogrodów biblijnych”. Pani Zofia oprowadziła rodziny po Ogrodzie Biblijnym wyjaśniając znaczenie i symbolikę poszczególnych elementów ogrodu. Młodzież uczestniczyła w

konferencji „ Młodzi nie dajcie się zniewolić” którą wygłosił Jacek Olearnik terapeuta ze Stowarzyszenia Animatorów Trzeźwości w Przemyślu. Dzieci natomiast uczestniczyły w warsztatach z wikliny, bibuły,  decupage, malowanie na drewnie, tworzenie figurek z gipsu, itp. nie zabrakło również meczu na boisku sportowym oraz zabaw i konkursów z nagrodami.  W piątkowe popołudnie miała miejsce Droga Krzyżowa z głębokimi rozmyślaniami, dotyczącymi bardzo osobistych relacji męża do żony i odwrotnie.  Zwieńczeniem była celebracja Mszy św.   w grocie w Zwierzyniu ., której przewodniczył ks. prałat Władysław Zązel – duszpasterz trzeźwości w diecezji bielsko-żywieckiej i inicjator spotkań „Wesele Wesel”. W godzinach wieczornych rodziny uczestniczyły w „Rodzinnym Wieczorze Chwały w Blasku Bożego Miłosierdzia” adorując Najświętszy Sakrament – polecając się Bożemu miłosierdziu i Matce Pięknej Miłości. Wieczór “pełen chwały” ubogacała śpiewem i refleksją diakonia muzyczna która w dalszej części, zaprosiła młodzież do wspólnego  adorowania. Dzieci udały się na filmy i bajki w kinie pod gwiazdami, natomiast członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Wesele Wesel na  walne zebranie. 

W sobotę uczestnicy wysłuchali dwie konferencje: „Rodzina pierwszą szkołą miłości” i „Zagrożenia współczesnej rodziny” wygłoszone przez ks. prałata Władysława Zązla. Inny interesujący temat: „Współczesne zagrożenia duchowe” omówił Mariusz Błochowiak – wydawca miesięcznika „Egzorcysta”. Po konferencjach małżeństwa dzieliły się doświadczeniami rodzinnymi. Dla dzieci i młodzieży konferencję „Bohaterowie Starego i Nowego Testamentu” wygłosiła dr hab. Zofia Włodarczyk. Dodatkową atrakcją był wyjazd na Solinę gdzie zwiedziliśmy największą w Polsce zaporę i popłynęliśmy statkami na wielki i niezapomniany rejs po Jeziorze Solińskim – podziwiając urokliwe zakątki bieszczad. O godz. 18.00 w kaplicy Królowej Matki Pięknej Miłości odbyła się Msza św., której przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił biskup rzeszowski Jan Wątroba. W czasie Mszy św. małżeństwa odnowiły przyrzeczenia małżeńskie  przy relikwiach św. Jana Pawła II, św. Faustyny i św. o. Pio a  na zakończenie każda rodzina podchodziła do ks. biskupa który udzielał indywidualnego błogosławieństwa. Po Mszy św. weselnym korowodem prowadzonym przez kapelę, udaliśmy się na weselny bal bezalkoholowy prowadzony przez wodzirejów. Na sali powitał nas  Ks. Władysław wraz ze złotymi jubilatami, którzy równe 50 lat temu zawierali sakrament małżeństwa. Po życzeniach i łamaniu chlebem,tradycyjnym polonezem ruszyliśmy w tany…   Były tańce legnickie, śpiewy, zabawy, konkursy … Nie zabrakło na stołach smacznych potraw, które nam serwowały panie kucharki z ośrodka. O północy wniesiono piękny duży tort – oświetlony racami – który został podzielony między uczestników zabawy. Bal trwał do późnych godzin nocnych a atmosfera radości udzielała się również innym osobom  odpoczywającym w ośrodku.

W niedzielę Mszę św. dziękczynną, celebrowali: ks. Władysław Zązel i ks. Bogdan Janik – dyrektor Caritas Myczkowce. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Ks. Bogdan Janik wręczył każdemu małżeństwu płytę, książki  i foldery informacyjne o ośrodku. XXII spotkanie „Wesele Wesel” zakończyło się koronką do Bożego Miłosierdzia i specjalnym błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

Niech będą dzięki Bogu Wszechmogącemu i Matce Pięknej Miłości za piękny czas który nam był dany przeżyć z małżeństwami i  rodzinami z całej Polski, w radości, serdeczności, za wszystkich ludzi dobrej woli którzy nas wspierali modlitwą, ofiarą poświęcając swój cenny czas dla dobra innych. 

Niech Pan Jezus wszystkim hojnie wynagrodzi i udzieli swojego błogosławieństwa.

Chwała Panu.

Teresa i Piotr Mazurowie