Na stronie :
Archiwa
Kalendarz
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru   Mar »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Odwiedziło nas
Darmowy licznik odwiedzin

Rekolekcje dla młodych małżeństw i narzeczonych

Rekolekcje dla młodych małżeństw i narzeczonych

29 – 31. 03 2019

Ślub jest początkiem a nie zwieńczeniem dzieła, dlatego aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród.

Słowa Ojca świętego Franciszka wypowiedziane do małżonków :

„Miłość Chrystusa może przywrócić małżonkom radość wspólnego podążania, bo małżeństwo jest wspólną drogą mężczyzny i kobiety, na której zadaniem mężczyzny jest pomaganie żonie, by była bardziej kobietą, a zadaniem kobiety jest dopomożenie mężowi, aby był bardziej mężczyzną. Takie macie wobec siebie zadanie… Jest to podróż wymagająca, czasami trudna, czasami konfliktowa, ale takie jest życie!… To normalne że małżonkowie się kłócą, to normalne. Zawsze tak jest. Ale radzę wam: nigdy nie kończcie dnia bez pogodzenia się. Nigdy. Wystarczy mały gest i idzie się dalej.”

Piękne słowa a zarazem bardzo wymagające i bez Bożej pomocy jako małżonkowie nie jesteśmy w stanie prawdziwie trwać na drodze sakramentalnego małżeństwa. Wszyscy potrzebujemy umocnienia a w chwilach trudnych zatrzymania się, wyciszenia i refleksji jak mam postępować? co zmienić? co ulepszyć? 

Szczególnie młodzi małżonkowie kiedy minie okres zauroczenia, zaczyna się walka o władzę, pojawiają się kłótnie które stopniowo przechodzą w milczenie. Bywa, że małżonkowie stwierdzają: ”Myśmy się pomylili, my się nie znamy, chyba się rozstaniemy a inni tak mają dobrze, itp…”

Słysząc różne narzekania na współmałżonka, na los, na Pana Boga, zauważyliśmy wielką potrzebę zorganizowania rekolekcji dla młodych małżeństw. Są to pierwsze rekolekcje na które zapraszamy małżonków wraz z dziećmi którym zapewniamy opiekę.

Chcemy wzajemnie się umacniać na drodze wzrostu duchowego.

Chcemy wspólnie znaleźć sposób na zachowanie radości i miłości w naszych małżeństwach.

Chcemy zastanowić się jak pokonywać wspólnie wyzwania codzienności.

Chcemy znaleźć czas na budowanie jedności między sobą w małżeństwie, z dziećmi i z Panem Bogiem!

A więc zapraszamy:

Gdzie:

Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny Caritas w Myczkowcach

Rozpoczęcie w piątek o godzinie 18.00, zakończenie w niedzielę o godz. 14.00

www.myczkowce.org.pl

W programie:

Konferencje

Eucharystia

Adoracja

Spowiedź święta

Możliwość indywidualnej spowiedzi i rozmowy duchowej

Projekcja filmu

Spacery

Fitness

Odpoczynek

Wyżywienie

Noclegi

Niespodzianka

Zapewniamy opiekę dla małych  dzieci

 a dla starszych zabawy, konkursy, filmy, wycieczki, gry i mecze, plac zabaw, siłownia.

 Prowadzący:

O dr Wiesław Krupiński SJ– Doktor teologii, znany rekolekcjonista, autor książek oraz artykułów. Pracował w duszpasterstwie parafialnym służąc pomocą różnym grupom duszpasterskim. W Czechowicach założył przy współudziale wielu osób dobrej woli Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio o zasięgu ogólnokrajowym. Pracował jako rekolekcjonista w parafiach polskich i zagranicznych, głosił rekolekcje dla sióstr zakonnych, grup modlitewnych, prowadził rekolekcje św. Ignacego (Ćwiczenia Duchowne) i dni skupienia dla młodzieży i starszych; był i jest kierownikiem duchowym wielu osób. Pracował wśród Polonii w Grecji, a ostatnio w Chicago. Z Chicago przybył do Nowego Sącza, gdzie pragnie służyć w miarę sił i zdrowia tym, do których go Bóg posłał.

Oprawa muzyczna:

Zespół „Światło Uwielbienia” – zespół muzyczny złożony z absolwentów i uczniów Szkół Muzycznych w Krośnie pod dyrekcją Wiktora Lorensa – studenta dyrygentury na Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzącym zespół jest Paweł Mazur. Opiekunem duchowym zespołu jest ks. Piotr Leja. Zespół ma w swoim dorobku wiele koncertów dla społeczności lokalnej, koncertów charytatywnych, nagranie płyty z kolędami i w tym czasie uruchomił swój profil na kanale youtube.

Koszt:

– osoba dorosła – 160 zł

– dzieci – od 5 lat – 90 zł

– dzieci do 5 lat – bezpłatnie

Zgłoszenia  e-mail: tpmazur@wp.pl lub

tel.  724 342 610

tel.  504 915 828

Przy zgłoszeniu prosimy podać:

1.Imiona i Nazwisko małżonków

2.Imiona i wiek dzieci

3.Parafię

4.Telefon kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w celu realizacji programu rekolekcji dla młodych małżeństw i narzeczonych (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Po zgłoszeniu prosimy w ciągu siedmiu dni w celu potwierdzenia wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł od rodziny na konto:

OŚRODEK WYPOCZYNKOWO-REHABILITACYJNY w Myczkowcach

PKO BP O/Lesko Nr: 98 1020 2980 0000 2502 0002 6179

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko z dopiskiem rekolekcje.

Liczba miejsc ograniczona.