Na stronie :

Archiwa

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odwiedziło nas

Darmowy licznik odwiedzin

Rekolekcje dla Doradców

„…idźcie odpocząć nieco…”

Niech będą wielkie dzięki Ojcu Niebieskiemu i Jego Matce, że pozwolił nam w dniach 16-18 kwietnia spotkać się  w Jarosławskim Opactwie na naszych  dorocznych rekolekcjach. Był to czas radosnego spotkania ze wspólnotą świeckich doradców życia rodzinnego oraz umocnienia duchowego w posługiwaniu – narzeczonym, małżonkom, a szczególnie rodzinie.

Mieliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach przygotowanych przez Agnieszkę i Bogdana Zarębów, którzy przeprowadzili dla nas warsztaty z aktywizujących metod prowadzenia zajęć na katechezach przedmałżeńskich i spotkaniach z narzeczonymi, oraz spotkaniach tematycznych dla małżeństw.

Agnieszka i Bogdan od ponad 5 lat prowadzą weekendową katechezę przedmałżeńską dla narzeczonych w Ośrodku KSM „Nadzieja” w Dubiecku-Wybrzeże. Była to świetna okazja do ubogacenia „naszego” warsztatu pracy w poradniach rodzinnych. Na nowo uświadomiliśmy sobie wielką odpowiedzialność jaka na nas spoczywa podczas posługiwania osobom, które zgłaszają się do nas.

W sobotni wieczór uczestniczyliśmy w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Stowarzyszenia “Miłość i Odpowiedzialność” Oddział Przemyski, na którym omówiliśmy działalność Stowarzyszenia w okresie dwóch ostatnich lat.

Dopełnieniem było uczestniczenie w adoracji przed Najświętszym Sakramentem – rozmowa z Panem sam na sam w ciszy serca i uwielbianie Go za Jego wielką miłość do nas i wdzięczność, że nas powołał do takiej posługi- zaufał nam, pomimo naszych grzechów i słabości. 

Ufamy, że codzienne uczestniczenie w  Eucharystii i wsłuchiwanie się w Słowo Boże, które do nas kierowali nasi kapłani Ks. dr Roman Wawro i Ks. dr  Marek Machała na nowo ożywi w nas ducha i zachęci do wytrwałej i ofiarnej pracy dla dobra naszych rodzin.

Pragniemy serdecznie podziękować naszej diecezjalnej doradczyni pani Annie Maciołek, która  z wielką starannością przygotowywała te rekolekcje i troszczyła się o wszystkie szczegóły dla prawidłowego ich przebiegu. Niech dobry Pan nam wszystkim błogosławi i umacnia nas szczególnie kiedy jest nam trudno, niech przychodzi ze swoim pocieszeniem i mocą. Chwała Panu.