Na stronie :

Archiwa

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odwiedziło nas

Darmowy licznik odwiedzin

Modlitwy małżonków

modlitwa-malzonkow-3    Modlitwa małżonków za siebie

Jezu, Królu i zespolenie serc wszystkich, panuj w naszych sercach. Spraw, abyśmy się wzajemnie miłowali, miłością czystą i ofiarną, pełną poświęcenia i wzajemnej służby na co dzień. Niech nic nie będzie dla nas trudne, nic wielkie, nic przykre, abyśmy mogli sobie zaświadczyć, że jesteśmy związani na śmierć i życie nierozerwalnym węzłem miłości, że należymy do siebie i mamy obowiązek pomagać sobie we wszystkich okolicznościach.
Udziel nam łaski cierpliwości w znoszeniu naszych wad i przykrych nawyków. Żadne z nas nie jest wolne od przywar, które mogą denerwować i zniechęcać. Dopomóż nam, Panie, abyśmy umieli ich nie zauważać, nie reagować na nie, nie czepiać się każdego słowa i drobiazgu.
Boże nasz i Panie, obdarz nas darem pokoju i wzajemnego uszanowania siebie. Niech nasze dzieci i wnuki widzą, z jaką delikatnością i serdecznością odnosimy się do siebie, jak jesteśmy uważni i czujni na wszystko, co jest wyrazem naszych najlepszych uczuć względem siebie.
Dodawaj nam siły, abyśmy umieli zwłaszcza w dniach choroby i sędziwej starości dbać o siebie, wzajemnie siebie obsłużyć i nieść ulgę w tych trudnych chwilach. Słowa przysięgi małżeńskiej: “Przysięgam ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską” – nabierają pełnej wymowy dopiero w dniach starości i doświadczeń życiowych.
Prosimy Ciebie, Matko nasza, natchnij nas duchem wzajemnej pomocy w kształtowaniu w nas coraz doskonalszego życia Bożego. W pogłębianiu naszej pobożności, w coraz doskonalszej służbie Bogu. Prowadź nas do zbawienia, byśmy mogli razem cieszyć się w niebie tak, jak razem przeszliśmy przez całe życie. Amen.

modlitwa-malzonkow-4Modlitwa małżonków za siebie

Ojcze nasz, który zjednoczyłeś nas w jedności małżeńskiej, napełnij nas swoją radością,
błogosław nam i naszym dzieciom.
Jedno rodzony Synu Boży, który w Kanie Galilejskiej zatroszczyłeś się o radość młodego małżeństwa, wspomagaj nas w dniach pomyślności i w chwilach doświadczeń.
Duchu Święty, którego wzywaliśmy z Kościołem przy zawieraniu naszego związku małżeńskiego, udzielaj zawsze naszym sercom swojej miłości. Amen

Modlitwa za żonę

„ O jak piękna jesteś przyjaciółko moja, jakże piękna” (Pnp 4,1).
Bądź uwielbiony Panie w mojej żonie.
Dziękuję Ci Jezu, że dzięki Twojej łasce,
tworzę z nią „jedno ciało”.
Zawierzam Ci ją całą, jej teraźniejszość i przyszłość,
jej myśli, zachowania i słowa.
Pragnę szczęścia dla niej, radości na jej twarzy,
nadziei i miłości w sercu, ale nade wszystko pragnę,
aby, żyjąc wiernie Ewangelią,
była Twoją umiłowaną na wieki.
Amen

Modlitwa za męża

„Miły mój śnieżnobiały i rumiany, znakomity pośród tysięcy” (Pnp 5,10)
Bądź uwielbiony Panie w moim mężu.
Dziękuję Ci Jezu, że dzięki Twojej łasce,
tworzę z nim „jedno ciało”.
Zawierzam Ci go całego, jego teraźniejszość i przyszłość,
jego myśli, zachowania i słowa.
Pragnę szczęścia dla niego, radości na jego twarzy,
nadziei i miłości w sercu, ale nade wszystko pragnę,
aby, żyjąc wiernie Ewangelią,
był Twoim umiłowanym na wieki. Amen

Modlitwa matki w stanie błogosławionymmodlitwa-malzonkow-2

Matko Jezusowa , Tyś Matką Tego, który jest życiem. Tyś Matką żyjących. Bóg we wszechmocy swojej sprawił, że i ja życie w sobie noszę i mam je wydać na świat. Ileż tajemnic składa się na to, że nowe życie ludzkie powstaje, ileż trzeba mocy Bożej Opatrzności, by to życie bezpiecznie się rozwijało.
Proszę Cię, Matko, abym coraz bardziej rozumiała swe macierzyństwo, moje macierzyńskie powołanie, jego godność i odpowiedzialność i abym za to była wdzięczna Bogu. Serdecznie błagam, pamiętaj o mnie. Wspomnij też na wszystkie matki, które wyczekują godziny i zlewaj na nas obfite pomoce z nieba. Amen

 modlitwa-malzonkowModlitwa w problemach małżeńskich 

Święty Judo Tadeuszu, zwracamy się do Ciebie w naszych problemach małżeńskich. Błagaj Wszechmogącego Boga, aby udzielił nam światła do zobaczenia siebie nawzajem takimi, jakimi naprawdę jesteśmy.
Pomóż nam codziennie wzrastać w poznaniu siebie i wzajemnej miłości, ucząc się kochać i być kochanym.
Pozwól nam, święty Judo Tadeuszu, zobaczyć i wykorzenić wszelkie objawy egoizmu i dziecinnego szukania siebie – tych ukrytych nieprzyjaciół dojrzałej miłości.
Daj, abyśmy ucząc się dawać i przyjmować miłość, wspierali się wzajemnie przez wszystkie pozostałe dni naszego życia małżeńskiego. Amen.

modlitwa-malzonkow-5Modlitwa o czystość małżeńską

 Święty Józefie, którego Bóg połączył węzłem miłości i małżeństwa z najwspanialszą z kobiet i zakreślił trudne granice miłości małżeńskiej, bądź mym wzorem i pomocą w kształtowaniu własnego, czystego małżeństwa.
Chcę w ukochanej kobiecie dostrzegać przede wszystkim osobę i dziecko Boże, a nie tylko kobiecość. To byłaby dla niej krzywda i odarcie z tego co najcenniejsze. To byłaby obraza Boga Stworzyciela.
Chcę zawsze szanować wolę ukochanej co do sposobu wyrażania mej miłości ku niej, nawet z pominięciem na pewien czas lub na stałe fizycznego zjednoczenia.
Chcę słowem, zachowaniem, milczeniem lub rezygnacją ułatwić ukochanej zachowanie czystości oraz powściągliwości.
Chcę przez miłość do ukochanej realizować plany i zamiary Boże, których nie ja jestem twórcą, ani prawodawcą.
Wbrew cząstce mego ja, chcę by przez czystość w małżeństwie miłość nasza doskonaliła się i uszlachetniała.
Przez pamięć na własną miłość związaną z heroiczną czystością, przyjmij  moje “chcę” i przez dłonie Maryi przedstaw Jezusowi. Niech sprawi, bym wytrwał w postanowieniach i nie ugiął się przed trudnościami. Amen