Na stronie :

Archiwa

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odwiedziło nas

Darmowy licznik odwiedzin

Warsztaty małżeńskie


P1050071„ Jak mąż powie że zrobi to zrobi i nie trzeba mu przypominać co pół roku!”

Czytamy poradniki jak rozmawiać z żoną, z mężem, z dziećmi, stosujemy rady tam zawarte przez parę dni, nawet się udaje a potem poddajemy się – dlatego że taka jest nasza natura skażona przez grzech pierworodny. Nic nie dadzą te poradniki – jeśli nie zaufamy Panu Bogu. Tylko wtedy damy radę. Czytajmy Pismo święte tam jest rada, tam jest siła, tam jest pokój i nadzieja –  przekonywała nas pani Lucyna Montusiewicz  podczas warsztatów dla małżonków.

Bardzo ciepły i piękny dzień zgromadził małżonków, rodziny z dziećmi jak i osoby różnego stanu by z pomocą Pana Boga i Pani Lucyny zastanowić się: Jak wzmocnić miłość małżeńską? I czy jest taka potrzeba? Nie raz się słyszy jak mężowie mówią do swoich żon: „jak raz Ci  powiedziałem że Cię kocham i nie odwołałem  tego to znaczy że tak jest”. Okazuje się jednak że nie wszyscy tak to pojmują. Przedstawienie różnic jakie występują między mężczyzną a kobietą, pokazały że ciągle i na nowo musimy się o siebie troszczyć, dbać, zabiegać , zdobywać i wzmacniać naszą miłość przez codzienne okazywanie sobie szacunku, cierpliwości, wyrozumiałości… na dobre i na złe do końca życia. W sposób bardzo prosty została przedstawiona tajemnica szczęścia małżeńskiego – pokora, prostota, uwielbienie. Przypomniano nam że każdy chrześcijanin bez względu na stan zaproszony jest do 3 stołów:

  1. Stół eucharystyczny – kiedy folgujemy sobie w słabościach to coraz głębiej wpadamy w grzech i trudno jest się nam pogodzić, jeśli małżonkowie spowiadają się to w ich życiu następuje przemiana. Jak wzmocnić nasze małżeństwo? – wspólnie czytajmy Pismo Święte, wspólnie uczestniczmy w Eucharystii, módlmy się razem.
  2. Stół w domu – przy nim mamy spotykać się przy owocach naszej pracy – gościnność. Stół ma być piękny, przyozdobiony – przy nim załatwia się problemy. Stół łączy nasze małżeństwo, nie wolno aby dzieci lub rodzice gapili się przy stole w telefon lub telewizor, mają być ze sobą i dla siebie.
  3. Stół czyli łoże małżeńskie – mamy podejść do łoża małżeńskiego jak do ołtarza, to się Panu Bogu podoba, gdyż od początku Bóg zamierzał małżeństwo i sam stworzył człowieka. Nikt nie robi łaski współmałżonkowi że mu się oddaje. Łoże małżeńskie ma prowadzić małżonków do jedności a nie do nerwicy. Dzieci wzrastają w świadomości że tam jest sypialnia rodziców i nie wolno wpadać dzieciom i wypadać kiedy chcą. Dzieci – prezencik – otrzymujemy na 20 lat i odchodzą a my mamy się kochać do śmierci.

Dla dobra naszego małżeństwa starajmy się dbać i troszczyć o te trzy stoły które prowadzą do jedności i wzmacniania miłości małżeńskiej i rodzinnej.

Dziękujemy szczególnie Panu Bogu że pozwolił nam uczestniczyć w tych warsztatach, że pozwolił nam uświadomić sobie na nowo że od nas zależy jakie będzie nasze małżeństwo i naszych dzieci, bo to my ich sumienia kształtujemy dając przykład swoim postępowaniem.

Dobry Panie Boże polecamy Ci nasze małżeństwa, nasze dzieci, nasze smutki i radości, przytul nas do swojego serca byśmy mogli z niego czerpać siłę, cierpliwość, moc i miłość do codziennej naszej rzeczywistości. Amen.


Jak Wzmocnić Miłość Małżeńską?

 

Brak czasu, zabieganie wokół spraw materialnych, jest często przyczyną osłabienia więzi małżeńskich. Odpowiedzmy sobie sami na pytanie: kiedy miałem czas na spokojną rozmowę ze współmałżonkiem by przedstawić mu swoje odczucia, problemy i móc go wysłuchać?

małzenstwoJeżeli chcecie coś zrobić by w waszym małżeństwie było lepiej, to zapraszamy Was na jednodniowe warsztaty ” O komunikacji”

28 maja 2016 roku 

poprowadzi je pani Lucyna Montusiewicz z Lublina.

Poznamy:

–  kobiecy i męski styl komunikacji,

– posługiwania się komunikatami typu”ja”,

– jak udzielać prawidłowych informacji zwrotnych,

– jak dbać o intymność w małżeństwie …..
– jak poznać lepiej i wsłuchać się w potrzeby współmałżonka a przez to wzmocnić miłość małżeńską.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi, bo dla nich mamy przygotowany bardzo ciekawy program, ubogacony warsztatami rozwijającymi umiejętności artystyczne i nie tylko.

Opiekę duszpasterską będą sprawować Ks. Roman Wawro i Ks. Marek Machała.

Zapewniamy posiłki i materiały dla uczestników.

Warsztaty odbędą się w Przemyślu Ul. Ks. Piotra Skargi 6 (Poradnia Rodzinna).

Informacje i zapisy 504 – 915 – 828

Program:

8.30     Recepcja.

9.00     Powitanie, zawiązanie wspólnoty.

9.30     Konferencja „Kobiecy i męski styl w komunikacji – źródła konfliktu” – Lucyna Montusiewicz

10.30   Przerwa – kawa, herbata, słodki poczęstunek.

11.00   Konferencja „Czy akceptujesz swojego współmałżonka takim jakim jest, czy chcesz go zmienić” –             Lucyna Montusiewicz.

12.00   Przerwa.

12.30   Warsztaty „Jak wzmocnić naszą miłość małżeńską” – Lucyna Montusiewicz.

13.30   Obiad.

14.30   Konferencja „Mamy już siebie dość – jak odnaleźć motywację do zmiany” – Lucyna Montusiewicz.

15.30   Przerwa – kawa, herbata, słodki poczęstunek.

16.00   Małżeńska godzina szczerości.

17.30   Eucharystia

19.00   Kolacja

  • Indywidualne rozmowy: (Lucyna Montusiewicz, Doradcy Życia Rodzinnego, Kapłani)

21.00   Zakończenie warsztatów.

plakat warsztaty 28 maj 2016                  ulotka warsztaty 28maj2016