Na stronie :

Archiwa

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odwiedziło nas

Darmowy licznik odwiedzin

Rekolekcje dla rodziny

rekolekcje dla małżeństw 2013

W roku wiary chcemy wzmocnić naszą wiarę w Boga i na drodze naszego powołania- naszą miłość małżeńską i rodzinną – dlatego podejmujemy cykl rekolekcji dla małżeństw i rodzin o tematyce Szczęśliwe małżeństwo = Szczęśliwa rodzina.

W dniach 9 – 11 sierpnia 2013r. odbył się I cykl rekolekcji dla małżonków i rodzin zorganizowane przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej. W organizacji rekolekcji pomagali członkowie Stowarzyszenia Miłość i Odpowiedzialność oraz Towarzystwa Powściągliwość i Praca. Rekolekcje odbyły się na terenie domu rekolekcyjnego i klasztoru sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym. Program dla małżonków, konferencje i modlitwy prowadzili ks. Roman Wawro i ks. Marek Machała. Niemała gromadka dzieci i młodzieży została podzielona na grupy wiekowe i pod opieką sióstr Michalitek uczestniczyli w swoich zajęciach. Pozwoliło to małżonkom poświęcić czas na modlitwę i małżeńskie spotkania bez troski o dzieci. Małżonkowie zgłębiali tajemnicę daru prawdziwej miłości, odkrywali wielkość tajemnicy Sakramentu Małżeństwa oraz przysięgi małżeńskiej. Zwieńczeniem tych rozważań było uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w obecności dzieci podczas niedzielnej  Eucharystii. Oby dobry Bóg umocnił ich na dalszej drodze małżeńskiej i dodał im otuchy i odwagi w pokonywaniu codziennych słabości i trudności.

Chwała Panu


rekolekcje grudzień plakat

W dniach 6-8 grudnia 2013r. odbył się II cykl rekolekcji dla małżonków i rodzin o tematyce Szczęśliwe małżeństwo = Szczęśliwa rodzina. Tak jak w poprzedniej edycji uczestniczyły rodziny z dziećmi. Tematyka dotyczyła niezmiennie miłości małżeńskiej, sakramentu małżeństwa, wierności współmałżonkowi aż do śmierci. Dzieci miały zapewnioną opiekę i swój program w którym oczywiście nie zabrakło wizyty świętego Mikołaja i prezentów. Okazało się że święty Mikołaj obdarował prezentami nie tylko dzieci ale wszystkich grzecznych dorosłych łącznie z księżmi!. Rekolekcje zakończyła uroczysta Eucharystia połączona z odnowieniem sakramentu małżeństwa.

Niech dobry Ojciec Niebieski wynagrodzi siostrom Michalitkom za wszelkie dobro, życzliwość i nie gasnący uśmiech którym zarażały uczestników szczególnie dzieci. Bóg zapłać za udostępnienie domu rekolekcyjnego i klasztoru oraz za nieustanną modlitwę w intencji uczestników rekolekcji.

Chwała Panu.