Na stronie :

Archiwa

Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Odwiedziło nas

Darmowy licznik odwiedzin

Współorganizujemy

W 2014 r. odbyło się  „ V Podkarpackie Wesele bez Toastu” w Miejscu Piastowym organizowane  przez Stowarzyszenie „Powściągliwość i Praca”, SMiO Oddz. Przemyski wspierało organizacyjnie imprezę.

W dniu 28 lutego 2014 r. we współpracy z PCEN Oddz. Przemyski byliśmy organizatorami konferencji Współczesne zagrożenia cywilizacji i kultury?

Współpracujemy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu w organizacji Studium Życia Rodzinnego (wydawane zaświadczenia) oraz w organizacji i prowadzeniu Kursu kwalif. „Wychowanie do Życia w Rodzinie”. Absolwenci SŻR, którzy mają wykształcenie pedagogiczne mogą uzupełniać treści programowe i uzyskać świadectwo kwalifikacyjne do prowadzenia zajęć z wychowania do życia w rodzinie. W programie kursu realizuje się Blok Biomedyczny, na którym uczymy NPR wg metody polskiej T. Kramarek. W roku 2013 Kurs uzupełniający ukończyło 13 doradców.

W 2011 r. odbyło się  „ II Podkarpackie Wesele bez Toastu” w Miejscu Piastowym. Zostały opracowane ulotki, plakaty i zaproszenia. Duży udział i pomoc doradców rodzinnych, pomoc przy różnych pracach organizacyjnych oraz w pieczeniu ciast, po stronie SMiO było także prowadzenie Wesela. Przygotowaliśmy podziękowania dla wszystkich sponsorów. Inicjatorami Wesela są Teresa i Piotr Mazurowie, oraz dużej pomocy Małgorzaty i Tadeusza Rygalików.

Jesteśmy współorganizatorem Sympozjum Naukowego organizowanego przez  Federację Obrońców Życia pod hasłem „ Profilaktyka Zdrowia Prokreacyjnego –wokół początków ludzkiego życia” zorganizowanym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. 6 grudnia 2015 roku odbyło się już  V Sympozjum Naukowe w cyklu konferencji nt „Wczesne niepowodzenia prokreacji – etiologia, prewencja i postępowanie w ujęciu interdyscyplinarnym”.

Włączyliśmy się w przygotowanie Jubileuszu 50- lecia kapłaństwa ks. Prałata Romana Wawro, który pełni funkcję opiekuna duchowego naszego Oddziału. Uroczystości odbyły się w dniu 27 czerwca 2015 roku w Jarosławskim Opactwie.

W 2009 roku SMiO Oddz. Przemyski był współorganizatorem „Podkarpackiego Wesela Wesel” w Miejscu Piastowym. Zostały opracowane ulotki, plakaty i zaproszenia. Inicjatorami Wesela są Teresa i Piotr Mazurowie. Celem imprezy jest obudzenie  w sercach ludzi odpowiedzialność za naszą Ojczyznę, Parafię i Rodzinę poprzez propagowanie trzeźwego stylu życia.

Od 2009 r. jako Stowarzyszenie jesteśmy jednym z organizatorów „Przemyskiego Marszu dla Życia i Rodziny”, któremu towarzyszą dodatkowe imprezy. Marsz odbywa się pod patronatem ks. abpa Józefa Michalika, Prezydenta Miasta Przemyśla i Starosty Przemyskiego. W organizację tej imprezy włącza się wiele organizacji i stowarzyszeń. W roku 2015 Marsz został włączony w „Wieczór Chwały” zorganizowany w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży

Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Ciąża bez alkoholu”, organizowaną przez Polską Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Było to zadanie zlecone przez miasto Przemyśl naszemu Stowarzyszeniu. Pierwszym etapem akcji było szkolenie liderów w Warszawie, na które wysłaliśmy przedstawiciela naszego Oddziału. Następnym etapem było zorganizowanie imprez, spotkań, prelekcji, rozpowszechnianie filmów, ulotek i książek promujących ciążę bez alkoholu.