Na stronie :

Archiwa

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odwiedziło nas

Darmowy licznik odwiedzin

Kryzys w małżeństwie

rozeKażde małżeństwo napotyka na różne trudności, ma inną historię – pochodzimy z różnych domów, inaczej byliśmy wychowani. Każde z nas ma swoje zalety ale i też wady, doświadczaliśmy różnych zranień, cierpień, bywa że i upokorzeń, mamy odmienne charaktery oraz swoje przyzwyczajenia, zainteresowania, hobby……. i wiele w sobie  różnic –  które nas zbliżają czasem do siebie ale i oddalają. Kiedy nie potrafimy na przykład czegoś nowego zaakceptować –  wzrasta w nas złość, bunt a czasem wściekłość na siebie i współmałżonka. Kiedy złe emocje biorą górę nad nami i nie potrafimy temu zaradzić, wtedy łatwo poddajemy się – a to  prowadzi często do wzajemnego ranienia się – później do separacji –  aż w końcu do rozwodu – i jeszcze mówimy że to dla świętego spokoju – tylko że tego spokoju już nie odzyskujemy…..

Ale Pan Bóg z tego, co pozornie  niemożliwe, zawsze wyprowadza wielkie dobro . Wystarczy Mu zaufać przez oddanie Jezusowi swojego małżeństwa, siebie ze “swoimi racjami”, swojego współmałżonka – któremu kiedyś przed laty ślubowaliśmy: Miłość – Wierność – Uczciwość Małżeńską oraz że nie opuścimy go aż do śmierci i właśnie wtedy prosiliśmy Dobrego Ojca o pomoc aby wytrwać w tej przysiędze mówiąc: – Tak Mi dopomóż Panie Boże wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci – pamiętajmy o tym!

A jeśli nas słabość ogarnie szukajmy ratunku u Jego stóp i u Matki Najświętszej która nikogo nie opuści kto się do Niej zwróci.

Są też różne wspólnoty chrześcijańskie  które bardzo pomagają małżonkom przeżywającym różne trudności i warto zwrócić się do nich prosząc o pomoc i wsparcie.

sycharWielką pomocą służy:

Wspólnota trudnych małżeństw “SYCHAR”

www.sychar.org